Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości odpowie 35-letni mieszkaniec gminy Milejów. Mężczyzna doprowadził do kolizji i chciał uciec. Nie pozwolili mu jednak na to świadkowie zdarzenia.


W sobotę 22 września wieczorem świdnicka policja dostała zgłoszenie, że na krajowej „dwunastce”, w Struży-Kolonii, doszło do kolizji drogowej. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zastali jej sprawcę przytrzymywanego przez dwóch mężczyzn.

Jak ustalili policjanci, kierujący audi mieszkaniec gminy Milejów, jadąc w kierunku Lublina, najechał na tył jadącego w tym samym kierunku forda, prowadzonego przez obywatela Ukrainy. W wyniku zderzenia audi wjechało do przydrożnego rowu, a jego kierowca próbował zbiec z miejsca zdarzenia nie pozwolili mu na to jednak dwaj mieszkańcy gminy Trawniki, którzy byli świadkami zdarzenia. Puścili go wtedy dopiero, gdy na miejsce przybyli mundurowi.

Uczestnicy zdarzenia nie doznali poważniejszych obrażeń. Badanie trzeźwości wykazało u kierowcy audi blisko 2,5 promila alkoholu.  Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Poniesie też odpowiedzialność za spowodowanie kolizji. (w)