Obywatelu, zdecyduj!

Wystartowała kolejna edycja krasnostawskiego budżetu obywatelskiego. Kolejny raz mieszkańcy będą mogli zdecydować o przeznaczeniu niewielkiej części pieniędzy z budżetu miasta i wpłynąć na zmianę swojego otoczenia.

– Masz pomysł na ciekawą inwestycję, która przydałaby się w naszym mieście? A może na wydarzenie/imprezę o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym czy sportowym? Jeśli tak, to koniecznie złóż w tej sprawie wniosek do budżetu obywatelskiego. Masz czas do 16 września – czytamy na stronie urzędu miasta.

W tym roku na realizację zwycięskich wniosków radni przeznaczyli 550 tys. zł: 400 tys. zł na projekty tzw. twarde (inwestycyjno-remontowe) i 150 tys. zł na projekty miękkie (czyli o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym). Koszt realizacji jednego projektu twardego nie może przekroczyć 200 tys. zł, a miękkiego 50 tys. zł.

– Wniosek musi mieć poparcie piętnastu osób. Przed jego złożeniem składający może swoją propozycję skonsultować merytorycznie z komórkami organizacyjnymi urzędu i jednostkami organizacyjnymi miasta oraz uzyskać nieodpłatną pomoc w zakresie wstępnego oszacowania kosztu inicjatywy – dowiadujemy się.

Wypełnione formularze, wraz z kompletem wymaganych załączników, należy złożyć do 16 września, osobiście, elektronicznie bądź za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Zgodnie z harmonogramem przyjęte wnioski zostaną ogłoszone

1 października na stronie internetowej www.krasnystaw.pl oraz BIP razem z kartą do głosowania i tego też dnia rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 20 października. (k)