Ocieplą szkołę w Małochwieju Dużym

Gmina Krasnystaw kontynuuje termomodernizację budynków użyteczności publicznej, w tym placówek oświatowych. W 2020 roku takie prace zostały wykonane w szkołach w Jaślikowie, Krupem i w Krasnymstawie, a na najbliższe miesiące są planowane w Małochwieju Dużym.

Przetarg na realizację tej inwestycji jest ogłoszony, a większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z Unii Europejskiej. – Zakres robót będzie podobny do tego co zrobiliśmy w poprzednim roku. Trzeba m.in.: docieplić ściany i strop poddasza, zaizolować fundamenty, uszczelnić okna i wymienić drzwi, wykonać centralne ogrzewanie i zamontować instalację fotowoltaiczną – wylicza wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Firmy, które chcą wykonać te prace mogą składać oferty do 2 lutego, a cała inwestycja powinna być zrealizowana przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, skąd gmina Krasnystaw może otrzymać maksymalnie 85 procent kosztów netto. (k)