Octavia IV na otwarcie

Skoda Octavia RS iV jako tzw. samochód zero pojawiła się na otwarciu Modlin Rally Show w sobotę 12.12.2020. Za kierownicą usportowionego wariantu bestsellera marki zasiadł Miko Marczyk, rajdowy mstrz Polski, pilotowany przez legendę motorsportu – Macieja Wisławskiego. Octavia RS IV na trasie Modlin Rally Show, imprezy zamykającej sezon rajdowy, udowodniła swoją wszechstronność i bezkompromisowy charakter, wykazując się niezwykłą dynamiką.

Miko Marczyk wraz z Maciejem Wisławskim zasiedli za kierownicą nowej usportowionej wersji modelu Octavia RS iV, która pełniła funkcję tzw. samochodu zero. Marczyk, który ma za sobą udany pierwszy sezon w ramach Rajdowych Mistrzostw Europy, tym razem pojawił się w roli gościa. Rajd składał się z 9 odcinków specjalnych i ostatniego, nocnego kryterium dla najlepszych 35 załóg.

Na starcie stanęło 46 zawodników, w tym także mistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej i mistrzowie świata w WRC 3. Modlin Rally Show był doskonałą okazją do sprawdzenia możliwości nowej Skody Octavia o sportowym charakterze, która po raz pierwszy oferowana jest z napędem hybrydowym typu plug-in. Auto świetnie spisało się trasie toru Modlin i pokazało w pełni swój sportowy potencjał.

– Już wcześniej miałem okazję testować Octavię z napędem hybrydowym typu plug-in zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach korzystając ze wszystkich dostępnych trybów jazdy. Jej prowadzenie dostarcza także sporo emocji.

Możliwość sprawdzenia auta w niecodziennych warunkach na torze podczas Modlin Rally Show pozwoliła na pokazanie w pełni sportowego zacięcia modelu i udowodniła, że octavia TS IV umiejętnie łączy w sobie ekologię z emocjami i dynamiką – mówi Marczyk, rajdowy mistrz Polski. Skoda Octavia RS iV z napędem hybrydowym typu plug-in dysponuje mocą 245 KM i wyposażona jest w sześciobiegową skrzynię DSG.