Octavia jeszcze bardziej nowoczesna

Debiutujący wyświetlacz typu head-up, system Infotainment z 10-calowym wyświetlaczem oraz systemy asystujące – najnowsza Skoda Octavia czwartej generacji łączy w sobie nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, dzięki którym obsługa samochodu jest jeszcze bardziej intuicyjna, a jazda nim maksymalnie bezpieczna.

Czwarta generacja Octavii jest wyposażona w całkowicie nowe systemy Infotainment. To najnowocześniejsza technologia, zapewniająca jeszcze większą funkcjonalność i innowacyjną koncepcję obsługi. Centralne wyświetlacze, zmieniony cyfrowy zestaw wskaźników z nowymi układami i opcjonalny wyświetlacz typu head-up, który debiutuje w nowej generacji modelu Octavia sprawiają, że kierowca zawsze ma optymalny przegląd wszystkich istotnych informacji.

Z kolei system antykolizyjny, asystent skrętu czy system ostrzegania przy wysiadaniu, zwiększają bezpieczeństwo podróżujących.

Nowa Octavia jest zawsze online dzięki wbudowanej karcie eSIM. W modelu dostępne są trzy systemy Infotainment z ekranami dotykowymi o przekątnej do 10 cali. Najnowsze systemy multimedialne Columbus, Swing i Bolero (dostępny od końca 2020 roku) wykorzystują technologię SmartLink do nawiązania połączenia ze smartfonem poprzez systemy Apple iOS lub Android.

Po jednorazowej konfiguracji urządzenie mobilne automatycznie łączy się z samochodem, gdy tylko się w nim znajdzie. Za pomocą technologii Android Auto, Apple CarPlay i MirrorLink™ wybrane aplikacje na smartfony wyświetlają się na centralnym ekranie. System multimedialny Columbus ma 10-calowy ekran i może wyświetlać mapy w jeszcze większej dokładności niż Virtual Cockpit. Funkcją sterować można za pomocą nowego suwaka dotykowego znajdującego się u dołu ekranu. Suwak służy również do regulacji głośności.

Debiut wyświetlacza head-up

Wyświetlacz head-up wykorzystuje jednostkę obrazującą, która tworzy cyfrowe obrazy w oparciu o dane do wyświetlenia, takie jak prędkość, wskazówki nawigacyjne, wykryte znaki drogowe i włączone systemy wspomagania kierowcy. Tworzone obrazy są wyświetlane za pomocą modułu optycznego bezpośrednio na przedniej szybie przed kierowcą. Umożliwia to odczyt informacji bez odrywania wzroku od drogi. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here