Oczami dziecka

Majowe spotkania w Klubie Dobrego Filmu Chełmskiej Biblioteki Publicznej upływać będą pod hasłem „Dziecięcy świat”. Zobaczymy w nich filmy, które oczami dziecka patrzeć będą na sprawy ważne społecznie, obyczajowo, kulturalnie i po prostu życiowo.

– Już w najbliższą środę pokażemy dramat sensacyjny Clinta Eastwooda z wybitną kreacją Kevina Costnera, którego bohater, pod wpływem splotu życiowych okoliczności, z przestępcy ewoluuje w troskliwego opiekuna małoletniego chłopca – zapowiadają organizatorzy.
W kolejnych tygodniach widzowie, którzy zdecydują się odwiedzić ChBP zobaczą jeszcze najnowszy film wybitnego kanadyjskiego reżysera Jeana-Marca Valee o wychodzeniu z życiowej traumy i tym jak może w tym pomóc przyjaźń z nastolatkiem, historię przyjaźni pisarza Jamesa Barriego z pewną wdową i czworgiem jej synów, którzy zainspirowali go do napisania „Piotrusia Pana” w filmie Marca Forstera oraz znakomity film Spike’a Jonza, w którym nastoletni Max ucieka w świat swoich fantazji, zamieszkiwanych przez dziwne, baśniowe stworzenia.
Wszystkie seanse rozpoczynać się będą w sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40, o godzinie 18. Wstęp wolny. (mg)