Oczarowani fotografią

Wiele przydatnych wskazówek do tego, jak najlepiej obchodzić się z aparatem, otrzymali (18 marca) uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie podczas wizyty w szkole zawodowca. U Dreszerczyków gościł nagradzany w kraju i za granicą fotograf, Maciej Holy.

W dorobku Macieja Holy znalazły się m.in. nagrody za zajęcie I miejsca na Brussels Street Photography Festiwal czy III miejsca w 1. Warszawskim Maratonie Fotograficznym.

Podczas niedawnego spotkania z uczniami II LO w Chełmie gość przybliżył licealistom krótką historię fotografii i wyjaśnił, jaki wpływ na zdjęcie ma jego autor oraz jak fotografie przechodzą jego inwencją, pomysłowością i wrażliwością. Pokazał różnice między fotografem-zawodowcem a amatorem i opowiedział o tym, co jego osobiście najbardziej pasjonuje w tym zajęciu – fotografii streetowej (tzw. ulicznej).

– Zachęcał wszystkich do robienia zdjęć, bo jak powiedział „na zdjęciach zatrzymujemy czas, który nigdy nie wróci” – mówi Anna Martyniuk, organizator spotkania u Dreszerczyków.

Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z pracami samego artysty (największe zainteresowanie młodzieży wzbudziły jednak fotografie nocnego Chełma). Z kolei wszystkie sugestie i wskazówki, którymi podzielił się z nimi Holy, z pewnością przydadzą się chętnym do wzięcia udziału w szkolnym konkursie „II LO w obiektywie”. (opr. pc)