Od czerwca polecimy do Kolonii

To kolejna w ostatnim czasie dobra wiadomość z Portu Lotniczego Lublin. Po ogłoszeniu niezłych statystyk za styczeń w ubiegły wtorek spółka ogłosiła, że od czerwca uruchomione zostanie stałe połączenie z niemiecką Kolonią. Sprzedaż biletów już ruszyła.


To trzecie podejście do uruchomienia stałego połączenia lotniczego Świdnika z niemieckimi portami. W latach 2014-2016 na trasie Świdnik – Frankfurt n/Menem latały samoloty Lufthansy, a od marca 2017 do lutego 2019 r. w siatce połączeń znajdowały się kursy do Monachium, obsługiwane przez linie BMI Regional. Pierwsze zostało zlikwidowane ze względu na niezadowalające wyniki finansowe trasy, drugie ze względu na upadłość brytyjskiego przewoźnika.

Nowe połączenie do Kolonii będzie obsługiwane przez należące do Lufthansy tanie linie lotnicze Eurowings. Samoloty będą latać według rozkładu: środa: Kolonia 20:50 – Lublin 22:45; Lublin 23:20 – Kolonia 01:20, niedziela: Kolonia 05:40 – Lublin 07:35; Lublin 08:10 – Kolonia 10:10. Połączenie będą obsługiwały samoloty Airbus A319, zabierającymi na pokład do 150 pasażerów. Bilety można rezerwować na stronie www.eurowings.com oraz www.airport.lublin.pl.

Choć port w Kolonii jest mniejszy od tych we Frankfurcie i Monachium, władze PLL przekonują, że nowa destynacja jest bardzo atrakcyjna zarówno dla pasażerów podróżujących z naszego regionu do północno-zachodnich Niemiec, Luksemburga, Belgii czy wschodnich regionów Francji, ale także dogodnym punktem przesiadkowym do innych państw Europy Zachodniej. Warta odwiedzenia jest również sama Kolonia, położone nad Renem, liczące ponad milion mieszkańców, czwarte co do wielkości miasto w Niemczech, będące najważniejszym gospodarczym, kulturalnym i historycznym ośrodkiem Nadrenii.

– Gorąco witamy nowego przewoźnika, członka Grupy Lufthansa, na naszym lotnisku. Od ponad 7 lat konsekwentnie pracujemy nad budową siatki połączeń odpowiadającą potrzebom miasta i regionu zarówno w zakresie połączeń o charakterze turystycznym czy pracowniczym, jak również połączeń dla ruchu służbowego i przedstawicieli biznesu. Wejście Eurowings jest kolejną propozycją, która, mamy nadzieję, skłoni mieszkańców naszego regionu do skorzystania z lubelskiego lotniska, a również przyciągnie do nas turystów z Niemiec – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

W tym roku świdnickie lotnisko planuje obsłużyć 400 tys. pasażerów. W styczniu było ich 26,9 tys. JN