Od dróg po chodniki

Budowa ul. Dreszera oraz ul. Waśniewskiego, poszerzenie parkingu przy Czarnieckiego, dalsza modernizacja chodnika przy Ogrodowej, remont chodnika na ul. Jordana i dojazdu do posesji przy Kwiatowej – to najważniejsze zdaniem mieszkańców Śródmieścia potrzeby inwestycyjne na tym osiedlu.

W tym roku miasto wyremontowało chodnik na ul. Ogrodowej, na odcinku między Reformacką a aleją Armii Krajowej. Mieszkańcy Śródmieścia chcą, by urzędnicy kontynuowali modernizację chodnika i do przyszłorocznego budżetu zgłosili odcinek od alei Armii Krajowej do ul. Lipowej.
– Chodnik prowadzi do Domu Dziennej Opieki, zatem zasadna jest jego dalsza przebudowa – podkreśla Zbigniew Mazurek, przewodniczący rady osiedla Śródmieścia.
Na liście wniosków do budżetu znalazł się też chodnik na ul. Jordana. – To bardzo krótki odcinek, około 100-metrowy, między ulicami Piramowicza, a Lipową. O jego remont zabiegamy od kilku lat – wyjaśnia Mazurek. – Na tym osiedlu jest jeszcze jedna inwestycja, mianowicie dojazdy do posesji przy Kwiatowej 5B i sąsiednich działek. Głównie chodzi o utwardzenie nawierzchni.
Poszerzenia parkingu domagają się mieszkańcy bloków przy ul. Czarnieckiego 4 i 6 oraz Młodowskiej 7/9. – Chodzi o to, że miejsca parkingowe przy tych blokach są zajmowane przez nauczycieli i młodzież z pobliskich szkół. Mieszkańcy skarżą się, że nie mają gdzie zostawiać swoich pojazdów – tłumaczy przewodniczący rady osiedla.
Dwa kolejne wnioski dotyczą przebudowy dróg w ścisłym centrum Chełma. Chodzi o ul. Dreszera i Waśniewskiego. – Dokumentacja techniczna modernizacji ulicy Dreszera od kilku lat jest gotowa, ale ze względu na plany budowy galerii handlowej na tyłach hotelu „Kamena”, miasto uznało, że z inwestycją trzeba poczekać, by ciężkie samochody dostarczające materiały budowlane nie zniszczyły świeżo położonej nawierzchni – twierdzi Z. Mazurek. – Galerii raczej nie będzie, więc nie ma powodów, by zwlekać z przebudową Dreszera. Jest też dokumentacja modernizacji ul. Waśniewskiego. Trwają tam prace związane z przełożeniem sieci energetycznej. Obie ulice są zniszczone, jedne z nielicznych w centrum miasta, które jeszcze nie zostały przebudowane – dodaje przewodniczący rady osiedla Śródmieście. (ps)