Od pół roku nie było tu miotły

Tak przynajmniej twierdzi radny Ireneusz Szutko wskazując na chodnik przy bloku Niepodległości 14.


Na jednej z ostatnich sesji Rady Miasta Świdnik była mowa o stanie przygotowania miejskich służb komunalnych do zimy. Głos zabierał m.in. prezes Pegimeku Jerzy Irsak. Przy okazji tej dyskusji radny Ireneusz Szutko (ŚWS) zwrócił się do burmistrza, aby wpłynął na spółkę Pegimek, by ta robiła to, co do niej należy. – Przykładowo ul. Niepodległości 14 od strony liceum od około pół roku nie była w ogóle zamiatana, a kiedy spadnie śnieg, to już nawet telefonów ode mnie nie odbierają jak dzwonię, żeby poprosić, aby odśnieżyli – żalił się radny, który w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej zarządza m.in. tą nieruchomością.

Odnosząc się do tych zarzutów prezes Pegimeku wyjaśniał, że ten teren jest sprzątany, co ma potwierdzenie w grafikach spółki. Wspomniał również, że bałagan może wynikać z bliskiego sąsiedztwa kontenerów na śmieci. – Ja nie mówię o śmietnikach tylko ulicy i chodnikach przy budynku. Nie wiem jakie są grafiki i w nie nie zaglądam, ale często tam jestem i widzę co się dzieje – mówił radny zaznaczając, że na bałagan skarżą się także mieszkańcy.

Kończąc tę dyskusję prezes Irsak zapewnił, że zwróci szczególną uwagę na zgłaszany problem i skontaktuje się z radnym w celu udzielenia mu szczegółowej informacji na ten temat.

(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here