Od siebie dla innych

Magdalena Osowska
Magdalena Osowska

Dominika Odrzywolska z Gimnazjum nr 7 i Magdalena Osowska z I LO – to dziewczyny, które można postawić za wzór do naśladowania. Obie, mimo młodego wieku, wykazują się nie lada wrażliwością i zaangażowaniem.

Dominika Odrzywolska
Dominika Odrzywolska

– Młodzieżowy Lider to osoba, która łączy w sobie trzy wartości: naukę, serce i sport – mówiła Edyta Chudoba podczas rozstrzygnięcia konkursu organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta. Każda szkoła mogła do niego zgłosić dwóch uczniów, a przed jury stanęło wyzwanie wybrania tych najlepszych spośród wszystkich nienagannych kandydatów.
W kategorii szkół gimnazjalnych tytuł Młodzieżowego Lidera zdobyła Dominika Odrzywolska z Gimnazjum nr 7. Uczennica jest przewodniczącą szkolnego koła Caritas. – Nic dla siebie, wszystko dla innych. Jestem pod wielkim wrażeniem tej dziewczyny – mówił o Dominice Augustyn Okoński, dyrektor wydziału oświaty w chełmskim magistracie, który zasiadał w jury konkursu.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła przewodniczącą samorządu uczniowskiego w I LO, Magdalena Osowska. – Moja funkcja wiąże się z codziennym monitorowaniem wszystkiego co się dzieje w szkole, ale też promowaniem jej na zewnątrz. Prowadzę szkolne konta na Facebooku, Instagramie i Snapchacie. Co ważne, jesteśmy jednyną szkołą w regionie, która na tak szeroką skale angażuje się w internetowe formy komunikacji – mówi Magdalena.

Rozstrzygnięcia zmagań sportowych

Podczas sesji Młodzieżowej Rady Miasta, rozstrzygnięto także III Chełmskie Igrzyska Sportowe. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrało Gimnazjum nr 6, a kolejne miejsca zajęły „Ósemka” i „Jedynka”. Z kolei spośród szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce przypadło ZSE i III LO, a kolejne ZSGiH oraz ZSBiG. Tytuł najlepszego sportowca zdobyli: Paulina Zielińska z Gimnazjum nr 2 oraz Adrian Steć z Gimnazjum nr 6. (mg)