Od Skende oraz Mąki z wodą inni powinni się uczyć

Większość galerii handlowych w Lublinie nie widziała w piątek żadnego zagrożenia dla klientów epidemią nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19. Na swoich stronach internetowych, a także profilach w mediach społecznościowych, nie informowały o działaniach prewencyjnych podjętych w związku z rozprzestrzeniającą się zarazą, wręcz przeciwnie – zachęcały do udziału w promocjach prowadzonych w weekend w punktach handlowych. Wyjątkiem było SKENDE przy Al. Spółdzielczości Pracy.


– Drodzy Klienci. Kluczowym priorytetem zarządcy centrum handlowego SKENDE jest zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających galerię. W związku z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, podjęliśmy szereg działań informacyjnych i prewencyjnych – czytamy w poście zamieszczonym przez centrum handlowe z al. Spółdzielczości Pracy w jednym z mediów społecznościowych.

SKENDE informuje, że we wszystkich toaletach umieściło plansze z instrukcją dotyczącą techniki skutecznej dezynfekcji rąk, a także dołożyło wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować personel firmy sprzątającej.

– Pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni, a także wyposażeni w specjalne środki dezynfekujące, które służą do przecierania miejsc, z którymi odwiedzający SKENDE mają najczęstszy kontakt, w tym m.in. powierzchni tablic interaktywnych z mapami centrum – czytamy.

Od czwartku, 12 marca, zamknięto w IKEA salę zabaw dla najmłodszych Småland. Odwołano imprezy zaplanowane zarówno na weekend 14-15 marca, a także na najbliższy tydzień – m.in. 19 marca nie rozpocznie się wystawa LEGO. O nowej ich dacie centrum będzie informowało.

Ponadto do odwołania SKENDE zawiesiło organizację wszelkich wydarzeń, które prowadziło na terenie centrum dla klientów.

„Mąka z wodą” nie czekała na administracyjne decyzje dotyczące restauracji

Gdy w piątek wszyscy restauratorzy zastanawiali się, czy za chwilę ich lokale z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa zostaną zamknięte dla klientów, niektórzy właściciele sami z siebie podejmowali decyzję o ograniczeniu funkcjonowania.

– Dbając o wspólne bezpieczeństwo, pragniemy poinformować, że podjęliśmy trudną, lecz konieczną decyzję o ograniczeniu sprzedaży w naszej restauracji. Postanowiliśmy, że jest to działanie niezbędne i zapobiegawcze w obecnej sytuacji. Jednakże chcielibyśmy poinformować, że od dziś (tj. 13.03.2020 r.) będziemy realizować wyłącznie zamówienia z dowozem (lokal jest całkowicie zamknięty dla gości) przy zaostrzonych środkach bezpieczeństwa – poinformowali właściciele „Mąki z wodą”.

Lokal od piątku realizuje wszystkie zamówienia z płatnością online w celu uniknięcia bezpośredniego kontaktu. Realizacja zamówień odbywa się wyłącznie płatnością kartą, po której terminale płatnicze natychmiastowo są dezynfekowane przez kurierów.

– Nasi pracownicy przestrzegają wszystkich zaleceń służb sanitarnych, ponieważ zaostrzyliśmy normy dbania o wszystkie przestrzenie i miejsca. Mamy nadzieje, że podjęte przez nas działania przyczynią się do wspólnego zażegnania problemu – dodają przedstawiciele „Mąki z wodą”. KB

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here