Od wiosny zabawa w najlepsze

Na placu zabaw na maluchy czeka m.in. taka zjeżdżalnia

Nie bez przeszkód, ale się udało. Przy ul. Koprera w Świdniku powstał długo oczekiwany przez mieszkańców nowoczesny plac zabaw.


„Nowoczesny plac zabaw przy ul. Kopera w Świdniku” to jeden z pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego – zgłoszono go w 2019 roku, z założeniem, że zostanie wykonany w roku 2020. Niestety – jak tłumaczą urzędnicy – jego wykonanie z przyczyn niezależnych od miasta, przesunęło się w czasie.

Wiosną 2020 r. miasto ogłosiło przetarg na te zadanie. Zgłosiło się kilka firm i wybrano najtańszą ofertę, ale niedługo później firma, która ją złożyła zrezygnowała, tłumacząc, że nie doszacowała wszystkich kosztów. Wybrano więc kolejnego najtańszego wykonawcę z listy, ale i tym razem nie doszło do podpisania umowy.

W minionym roku miasto ogłosiło kolejny przetarg na wykonawcę placu. Tym razem wpłynęły dwie oferty. Najniższa o ponad 50 tys. zł przewyższała kwotę (200 tys. zł) założoną w budżecie, ale władze miasta uznały, że należy dołożyć do placu, bo mieszkańcy i tak już długo czekają, a radni wyrazili na to zgodę.

Dziś nowy plac zabaw na miejskiej działce między ulicą Kopera, a blokami przy Klonowej 71 i 73 jest już ukończony. Znajdziemy tu m.in. kilka zjeżdżalni, huśtawkę, domek do zabaw, urządzenie do wspinaczki.

Są też ławki i kosz na śmieci, teren placu ogrodzono, a wzdłuż części ogrodzenia nasadzono drzewka.

– Plac zabaw został już odebrany. Wiosną potrzebne będą tu jeszcze pewne prace związane z zielenią. Cieszymy się, że mimo tych drobnych przeszkód, udało nam się doprowadzać to przedsięwzięcie do końca – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here