Odchodzi ksiądz Kamiński

Ks. ppłk Grzegorz Kamiński zakończył posługę proboszcza w parafii wojskowo-cywilnej pod wezwaniem św. Kazimierza. Żegnały go tłumy.

odchodzi ks kamiński (1) copyW ubiegły czwartek ksiądz ppłk Grzegorz Kamiński odprawił swoją ostatnią mszę św. jako proboszcz i kapelan parafii wojskowo-cywilnej w Chełmie. Decyzją przełożonych został przeniesiony na stanowisko proboszcza w parafii wojskowo-cywilnej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach.
Ksiądz Kamiński chełmską parafią garnizonową zarządzał od 2001 roku. – Jednak jego działalność daleko wykraczała poza mury parafii. Miał szeroko otwarte oczy na drugiego człowieka. Ilu głodnych posiliło się w funkcjonującej dzięki niemu jadłodajni. Ile kobiet z małymi dziećmi znalazło schronienie w ośrodku w Pokrówce. Ilu bezdomnych zyskało dach nad głową, pożywienie i zajęcie w prowadzonych przez niego ośrodkach w Chełmie i w Puszczy – mówił podczas pożegnalnej mszy św. biskup Mieczysław Cisło. Nie zabrakło podczas niej także dowódcy 1 Brygady Pancernej, gen. bryg. Stanisława Czosnka, który ze wzruszeniem żegnał się z kapelanem słowami: – Księże pułkowniku, jesteś Bożym szaleńcem!
Ksiądz Kamiński podczas mszy z rąk marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego odebrał także odznaczenie „Zasłużony dla województwa lubelskiego”.
Księdza Kamińskiego na stanowisku proboszcza zastąpi ks. dr ppłk Witold Mach, pochodzący z diecezji rzeszowskiej. (mg)