Odcięty starosta

Zdjęcie ze strony świdnickiego starostwa

– Czyżby współpraca między miastem a starostwem nie była już tak wzorcowa, a w świdnickim środowisku PiS była jakiś konflikt – pyta nas jeden z czytelników, którego uwadze nie uszło, że na zdjęciu zamieszczonym na facebookowym profilu powiatu obok siebie kroczą wiceminister Artur Soboń, burmistrz Waldemar Jakson i starosta Łukasz Reszka, a na tej samej fotografii widniejącej na profilu burmistrz są już tylko wiceminister i burmistrz. Starosta został odcięty…


Zdjęcie ilustrowało informacje o pozyskaniu przez świdnickie samorządy dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych i realizacji drugiego etapu przebudowy ul. Racławickiej.

Pytanie naszego czytelnika przedstawiliśmy w świdnickim ratuszu i starostwie. W obydwu urzędach uzyskaliśmy zapewnienie, że obawy mieszkańca o pogorszenie się relacji na linii miasto – powiat są nieuzasadnione.

– Najlepiej świadczą same fakty. Miasto niedawno wspomogło starostwo w remoncie ul. Racławickiej, dokładając do inwestycji 2,1 mln złotych. Trwają też rozmowy o wspólnych przedsięwzięciach w powiatowym szpitalu i o przejęciu w najbliższej przyszłości przez miasto dróg znajdujących się w granicach miasta, którymi teraz zarządza powiat, bo miastu łatwiej byłoby o nie zadbać, np. w kwestii odśnieżania – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

– To chyba najlepsze przykłady, że współpraca między obydwoma samorządami jest bardzo dobra. W tym, że na zdjęciu został odcięty starosta, nie dopatrywałabym się żadnych podtekstów. Informacja była przedstawiana ze strony miasta, więc może stąd burmistrz jest na zdjęciu tylko z posłem, a może po prostu taki format zdjęcia pasował. Pan burmistrz i pan starosta mają wiele wspólnych zdjęć i na profilu burmistrza, i na stronie miasta, i chociażby w „Głosie Świdnika” – dodaje pani sekretarz.

O dobrych relacjach z miastem i osobistych z burmistrzem zapewnia również starosta Łukasz Reszka.

– Do tego, że brakuje mnie na tym zdjęciu, nie przykładam żadnej wagi. Najważniejsze dla mnie jest to, że wspólnie realizujemy ważną dla mieszkańców całego powiatu świdnickiego inwestycję, jaką jest drugi etap ul. Racławickiej. Jeśli chodzi o współpracę z miastem, uważam, że była, jest i mam nadzieję, będzie w dalszym ciągu układała się bardzo dobrze – tłumaczy Łukasz Reszka, starosta powiatu świdnickiego, gwarantując, że w świdnickim PiS nie było i nie ma żadnego konfliktu.

Starosta przyznaje, że zdarza się, że mają z burmistrzem w niektórych kwestiach dotyczących współdziałania miasta i powiatu, i np. inwestycji, odmienne zdanie, ale w takich przypadkach zawsze prowadzą dialog, który prowadzi do kompromisu. – To działa wyłącznie na korzyść mieszkańców. Tak było chociażby z drugim etapem przebudowy ul. Racławickiej i pokładam nadzieję, że będzie z kolejnym, który planujemy rozpocząć jeszcze w tym roku – dodaje Ł. Reszka. JN

… ta sama fotografia z Facebooka burmistrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here