Odcinki krótkie, ale ważne

Asfalt na końcowym odcinku ul. Bronisława Czecha powinien się pojawić jeszcze w tym roku

Urząd Miasta Świdnik szuka firm, które dokończą budowę ulic Modrzewiowej i Czecha. Chodzi o niewielkie odcinki, ale ważne, bo stanowiące dojazd do bloków i posesji. Jeśli wykonawców uda się wyłonić bez przeszkód, obie inwestycje mają być gotowe przed końcem tego roku.


Budowa ulicy Czecha obejmie odcinek od ul. Olimpijczyków do granic miasta, który jak dotąd nie doczekał się jeszcze utwardzonej nawierzchni. Projekt zakłada wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, chodników, zjazdów na posesje, oświetlenia oraz kanalizacji burzowej. Przy okazji tych prac wykonana ma zostać również budowa niewielkiego odcinka położonej po sąsiedzku ulicy Modrzewskiego.

Chodzi o niewielki fragment tej ulicy, pomiędzy al. Solidarności a ul. Klonową. Ma tu powstać 6-metrowa jezdnia, chodnik i zjazdy z kostki brukowej. Projekt przewiduje również budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia i kanału technologicznego. Na oferty od wykonawców miasto czeka do 17 czerwca.

– Liczymy, że uda nam się rozstrzygnąć oba te postępowania za pierwszym podejściem. Chcielibyśmy, aby obie te ulice zostały wykonane jeszcze w tym roku – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here