Oddaj 1% podatku stowarzyszeniom i fundacjom z Lublina

34 organizacje pożytku publicznego zgłosiły się do drugiej edycji akcji ProcentujeMY, organizowanej przez SKENDE i IKEA we współpracy z Urzędem Miasta Lublin. W tym roku na uczestników czekają darmowe warsztaty, ale także konkurs grantowy, w którym do wygrania jest nagroda pieniężna. W ramach projektu odbędzie się także wydarzenie, podczas którego organizacje zaprezentują się mieszkańcom. Wszystko po to, aby zachęcić lublinian do oddawania 1% podatku na stowarzyszenia i fundacje, które działają w Lublinie.


Organizacje, które zgłosiły się do akcji, mogą liczyć na bezpłatną promocję, która ma za zadanie zwiększyć rozpoznawalność i zaprezentować zakres ich działalności, dlatego organizatorzy będą promować OPP za pośrednictwem swoich kanałów własnych. 14 marca, odbędzie się specjalne wydarzenie, podczas którego w przestrzeniach SKENDE i IKEA mieszkańcy Lublina spotkają się z organizacjami, które biorą udział w projekcie. Będzie można odwiedzić ich stoiska promocyjne, porozmawiać z przedstawicielami i poznać realizowane przez nich przedsięwzięcia.

Ale to nie wszystko. Uczestnicy ProcentujeMY, którzy zdecydowali się na rozszerzony pakiet współpracy, będą mogli wziąć udział w specjalnym konkursie grantowym, w którym do wygrania jest 1 000 zł na realizację celów statutowych organizacji. Aby je wygrać, należy zaprezentować kompleksowy pomysł na zorganizowanie warsztatów dla mieszkańców Lublina. Na realizację zadania organizatorzy udostępnią Szwedzki Stół – unikalne miejsce spotkań, które funkcjonuje od niedawna w SKENDE. W konkursie wyłonionych zostanie aż do 10 zwycięzców.

– Wiemy, że często nawet najlepsze pomysły upadają ze względu na brak środków do ich realizacji, dlatego chcemy wyjść naprzeciw tym trudnościom. W związku z tym, postanowiliśmy zorganizować konkurs grantowy. Wspieramy rozwój organizacji także w sferze edukacji i rozwijania kompetencji, więc podobnie jak w pierwszej edycji akcji uczestnicy ProcentujeMY mogą liczyć na darmowe szkolenia i warsztaty. W tym roku zakres tematyczny będzie dotyczył fundrisingu oraz komunikacji. – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Co roku, podczas wypełniania zeznania podatkowego można przekazać 1% podatku na wybrany cel. Organizatorzy akcji ProcentujeMY chcą pokazać, że warto zaangażować się lokalnie i wspierać OPP, realizujące inicjatywy w Lublinie.

Honorowy patronat nad akcją objął Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Szczegóły oraz opis organizacji biorących w niej udział, dostępny na stronie: www.skendeshopping.pl w zakładce „ProcentujeMy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here