Oddaj krew u świętej Kingi

Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa i rejestrację dawców szpiku kostnego. Ambulans RCKiK w Lublinie będzie czekał w najbliższą niedzielę, 25 lipca, przy parafii pw. św. Kingi, w godz. 8.30-14.

– Pamiętajmy, iż jesteśmy w okresie wakacyjnym, a wakacje to większy ruch na drogach, wypadki, nieszczęścia. Krew to bezcenny lek, którego nie da się wyprodukować. Nie odmawiajmy tego daru życia. Niech on będzie tym symbolicznym, imieninowym prezentem dla św. Kingi – zachęcają krwiodawcy.

Chętni powinni zgłaszać się z dokumentem tożsamości – prawem jazdy lub dowodem osobistym; wypoczęci i po lekkim śniadaniu, a dzień wcześniej nie powinni spożywać alkoholu. Krwiodawcy przypominają również, że osoby, które zażywają lekarstwa nie będą mogły oddać krwi. Dla każdego, kto odda krew lub zarejestruje się w bazie dawców szpiku kostnego przygotowane będą upominki ufundowane przez burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona i Przewodniczącego Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ-Solidarność Mariana Króla, którzy objęli akcję patronatem. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here