Oddaj krew, uratuj życie

– Lato to nie tylko wakacje i wypoczynek. To także czas licznych wypadków i tragedii. W wielu takich przypadkach to właśnie krew jest jedynym ratunkiem – przypominają świdniccy krwiodawcy i zachęcają do włączeni się w ich akcję.


Parafia pw. Św. Kingi, klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik S.A. oraz RCKiK w Lublinie zapraszają mieszkańców Świdnika i okolic do uczestnictwa w akcji honorowego oddawania krwi i rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego. Akcja odbędzie się w najbliższą niedzielę (23 lipca), w godzinach 11-16 na terenie kościoła.
– Pamiętajmy, że okres letni to nie tylko wakacje, wypoczynek i urlopy. To także czas licznych wypadków, nieszczęść i nagłych tragedii. W wielu przypadkach krew jest jedynym ratunkiem. W tym okresie w Centrum Krwiodawstwa w Lublinie i w całej Polsce brakuje każdej grupy krwi, a zabiegi operacyjne z tego powodu często są przekładane – mówi Andrzej Słotwiński, prezes Klubu HDK-PCK przy PZL Świdnik S.A.
Aby wziąć udział w akcji, należy: być pełnoletnim, zabrać ze sobą dowód osobisty (lub prawo jazdy), nigdy nie chorować na żółtaczkę, w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przechodzić zabiegów operacyjnych, ważyć powyżej 50 kg i spożyć tego dnia lekki posiłek. (w)