Oddała złote zęby, żeby ratować syna

82-letnia lublinianka oddała nawet 5 złotych zębów, żeby ratować syna przed odpowiedzialnością karną za spowodowanie wypadku, w sumie przekazała oszustom 250 tys. zł.


– Na numer stacjonarny 82-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła osoba, podająca się za syna. Mężczyzna powiedział, że spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Dodał, że jest na policji i współpracuje z funkcjonariuszami. W trakcie rozmowy 82-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które miał zgłosić się policjant.

Niestety, starsza kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom kosztowności i pieniądze w łącznej kwocie blisko 250 tysięcy złotych. Łupem sprawców padło 40 tysięcy dolarów, kilkadziesiąt złotych monet oraz 5 złotych zębów – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci poszukują przestępców. Jednocześnie przypominają i uczulają, zwłaszcza seniorów, że oszustwa przybiera różne formy. Sprawcy podają się za członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczne. – Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywaniu pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia – dodaje komisarz Gołębiowski.(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here