Odechciewa się bawić

Plac zabaw przy ulicy Kopernika nie zachęca do zabawy

– Stary i mocno ubogi – mówią o placu zabaw przy ul. Kopernika mieszkańcy pobliskich bloków. O pomoc w jego odnowieniu zwrócili się do radnych.


– Nasze dzieci niby mają gdzie się bawić, ale patrząc na inne place zabaw w mieście, ten nasz wypada blado. Mamy piaskownicę, dwie huśtawki, zjeżdżalnię, drabinki, ale są już one trochę rozklekotane. Dobrze byłoby zrobić jakiś przegląd techniczny tych urządzeń i pomyśleć o zakupie przynajmniej kilku nowych. Teren placu jest duży i jest tu po prostu pusto – mówią mieszkańcy bloków przy ul. Kopernika.

Ostatnio plac zabaw odwiedził miejski radny Wiesław Księski (ŚWS) z Komisji Zdrowia, Sportu i Turystyki. Zaprosili go mieszkańcy, by na własne oczy przekonał się, że plac wymaga doinwestowania.

– To duży plac i rzeczywiście trzeba go doposażyć. Urządzeń jest tam niewiele, a stan tych, które są, też nie jest najlepszy. Zamierzam poruszyć ten temat na najbliższym posiedzeniu naszej komisji. Mam nadzieję, że uda się to w miarę szybko wykonać – nie jest to przecież kwestia dużych pieniędzy – komentuje radny Księski.

Zdaniem świdniczan to nie jedyny plac, który wymaga nakładów finansowych. Za pośrednictwem Facebooka mieszkańcy zwrócili radnym Świdnik Wspólna Sprawa uwagę na tragiczny stan placu zabaw przy ulicy Jaworowej, a raczej na to, co z tego placu zostało. (w)