Odeszli do Domu Pana

Strona internetowa lubelskiej kurii pęka w szwach od nekrologów. W końcówce kwietnia umierali kolejni księża, w tym trzej związani z parafiami powiatu chełmskiego. Wierni kościoła w Syczynie w ciągu czterech dni pochowali dwóch byłych proboszczów.

Najpierw na stronie lubelskiej kurii pojawił się nekrolog informujący o śmierci ks. Zygmunta Woźniaka, proboszcza kościoła w Kumowie (gmina Leśniowice). Wcześniej stał on na czele parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Syczynie (gmina Wierzbica). W dniu pogrzebu ks. Woźniaka zmarł ks. Andrzej Gromada.

Był on pierwszym proboszczem parafii w Syczynie. Na stronie kurii piszą, że był jej „budowniczym”. W kościele w Syczynie odprawiono mszę pogrzebową za ks. Gromadę i na tamtejszym cmentarzu został on pochowany. W następnych dniach na stronie lubelskiej kurii zamieszczano kolejne nekrologi.

Wśród zmarłych duchownych był ks. Michał Walkowski, który w latach 90. był m.in. proboszczem parafii w Świerżach (gmina Dorohusk). W ubiegłym tygodniu pochowano też ks. Stanisława Sieczkę, kapelana honorowego Ojca Świętego i kanonika honorowego Kapituły Lubelskiej. (red)