Odetną Małochwiej Mały od świata?

Strach padł na mieszkańców Małochwieja Małego po tym, jak Polskie Koleje Państwowe ogłosiły, że zamierzają zlikwidować tutejszy przejazd kolejowy. – Może to doprowadzić do tego, że nasza wieś zostanie odcięta od świata – alarmuje Andrzej Bąk, radny gminy Krasnystaw.

26 sierpnia na zebraniu sołeckim w Małochwieju Małym powołano komitet społeczny, którego celem jest stworzenie alternatywy przebiegu tutejszej drogi w przypadku likwidacji przejazdu kolejowego łączącego wieś z drogą krajową nr 17. – Ostatnio doszły do nas niepokojące wieści, że będą likwidowane przejazdy kolejowe.

Niestety, jednym z nich jest przejazd w Małochwieju Małym – mówił na ostatniej sesji rady gminy Krasnystaw radny Andrzej Bąk. Przyznał, że na przejeździe jest niebezpiecznie, że dochodzi tam do kolizji. – Przejazd można jednak przebudować, zainstalować jakieś znaki świetlne, ostrzegawcze, ale nie całkiem zlikwidować.

PKP proponuje pozostawienie jedynie łącznika z Małochwiejem Dużym, a to jest nie do przyjęcia. Może dojść do tego, że Małochwiej Mały zostanie odcięty od świata, że nie dojedzie tu karetka czy straż pożarna. Dlatego powołaliśmy ten komitet, chcemy szukać alternatywnych rozwiązań – mówił radny. Do tematu wrócimy. (kg)