Odkryć duszę w piosence

Nie ciężkie brzmienia, rap czy hip-hop królował w miniony piątek w internacie PCEZ, ale także „piosenki z duszą” Pod takim hasłem odbył się już drugi konkurs dla młodych muzyków.
W internacie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej młodzi wokaliści wystąpili po raz drugi. Pierwsza edycja konkursu „Piosenki z duszą” odbyła się rok temu i zebrała wielu młodych muzyków, którzy postanowili się zmierzyć ze sławami polskiej piosenki. Od razu zapadła więc decyzja, że konkurs będzie kontynuowany.
Druga odsłona muzycznych zmagań została zaplanowana na miniony piątek. Swoim patronatem objął ją starosta świdnicki. Przedstawiciele powiatu przyjechali do internatu z propozycją dla młodych muzyków.
– Chciałbym zaprosić dzisiejszych wykonawców na warsztaty wokalne z Grażyną Łobaszewską. Warto podszkolić swój głos, ale również spotkać się z osobą o tak wielkim autorytecie. – mówił Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki. – Dzisiaj wszystkim życzę powodzenia.
Chwilę później zabrzmiały najpiękniejsze utwory mistrzów „piosenki z duszą”, czyli m.in. Agnieszki Osieckiej i Marka Grechuty. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie gimnazjów i starsi.
W jury zasiedli: Irena Glinka – instruktor, teatrolog, animator kultury, Beata Golacik – poetka, publikująca wiersze pod pseudonimem Kalina Kowalska oraz Bartłomiej Abramowicz – kompozytor, pianista, współpracujący z artystami w całym kraju. (kal)