Odkrywamy nowe rondo

Rondo czeka przebudowa

– Jak będzie wyglądać po przebudowie nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Racławickiej i Wyszyńskiego w Świdniku? – wciąż dopytują świdniczanie. Powiat, który realizuje inwestycję, przedstawia jej wizualizację i zapewnia, że teraz będzie tu o wiele bezpieczniej.


Wielu świdniczan, obserwując prace przy rondzie Racławicka/Wyszyńskiego, zadaje pytanie, co zmieni się i dlaczego ograniczany jest pas zieleni. Informacje, jakie w tej sprawie zamieściliśmy w poprzednim numerze, nie rozwiały najwyraźniej wszystkich wątpliwości w tej sprawie, bo temat wciąż jest gorący, choćby w internecie. – Obecnie są tam trzy wjazdy i jeden zjazd. Każdy wie, że to miejsce niebezpieczne i niewygodne. Po remoncie Racławickiej liczba wjazdów i zjazdów będzie taka sama – po dwa pasy. Z jednego pasa będziemy jechać na wprost i na lewo, z drugiego na wprost i na prawo, co zwiększy przepustowość i bezpieczeństwo ronda” – wyjaśnia na swoim Facebooku Jakub Osina, członek zarządu powiatu świdnickiego, który przy wpisie zamieścił grafikę prezentującą, jak będzie wyglądać skrzyżowanie po zakończeniu remontu.

Obecne trwają prace mające na celu zmianę geometrii ronda i zwiększenie liczby zjazdów, co wiązać się będzie z przesunięciem jezdni w kierunku północnym. (w)