Odłączą wodę dłużnikom

– W czerwcu przystąpimy do odłączania ciepłej wody u dłużników – zapowiada Witold Bazan, prezes Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Groźba dotyczy 41 lokatorów.

Od kilku tygodni Krasnostawska Spółdzielnia Mieszkaniowa walczy z mieszkańcami, którzy zalegają w opłatach za wodę. Zaczęło się od apelu o spłatę zadłużenia zamieszczonego na stronie internetowej KSM. Część osób rzeczywiście na niego zareagowała, bojąc się zakręcenia kurków. Niestety, jak informuje Witold Bazan, prezes KSM, na dzień 16 maja wciąż 41 mieszkańców ma zaległości w opłatach rachunków za wodę na kwotę powyżej 500 zł. W sumie dłużnicy są winni Spółdzielni 41 tys. i 231 zł.

– Od momentu zwrócenia się z apelem do mieszkańców nie płacących należności za zużytą w mieszkaniach wodę tj. od dnia 28 kwietnia 2019 r., uregulowane zostały rachunki na kwotę 32 tys. zł – mówi „Nowemu Tygodniowi” prezes Bazan, jednocześnie podkreślając, że czerwcu Spółdzielnia przystąpi do odłączania ciepłej wody u dłużników. – Dłużnicy zostaną ponownie zawezwani do uregulowania zadłużenia z jednoczesną zapowiedzią dokonania odłączenia – dodaje Bazan. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here