Odmienić pieskie życie

Bolek - to ok. 10-letni kundelek, ma chorą tarczycę i krzywe łapki, ale mimo to trudno odmówić mu uroku. Ładnie chodzi na smyczy, „dogada się” ze spokojną suczką, nie nadaje się do domu z małymi dziećmi

Są gotowi nieść pomoc wszędzie tam, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda, podejmują interwencję i szukają domów dla bezdomnych i niechcianych zwierząt. Mowa o wolontariuszach Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami. W swej pracy potrzebują jednak wsparcia. Tego materialnego, ale również w zapewnieniu zwierzakom opieki i dachu nad głową.


Od niedawna Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami ma swoją siedzibę przy ul. Targowej 23. Stworzono tu warunki, aby zapewnić tymczasowe schronienie dla kilku podopiecznych czekających na adopcję. Pieski trafiające pod opiekę organizacji są zazwyczaj „po przejściach”. Wcześniej najczęściej nikt nie dbał o ich szczepienia, odrobaczenie czy regularne karmienie. Wolontariusze stowarzyszenia dbają o to, aby zwierzakom niczego nie brakowało.

Są otoczone miłością i opieką, a w razie potrzeby również leczone. Utrzymanie zwierząt jednak kosztuje, dlatego Stowarzyszenie gorąco apeluje do wszystkich miłośników zwierząt o wsparcie finansowe. Jest możliwość przekazania darowizny na konto. Oto jego numer: 32 1240 5497 1111 0000 5006 4065. Można również dostarczyć karmę, najlepiej specjalistyczną, dobrej jakości. Potrzebne są też ręczniki i koce, a także dodatkowe ręce do pracy. Każdy nowy wolontariusz będzie mile widziany.

Praca wolontariuszy stowarzyszenia to również poszukiwanie nowych domów dla czworonożnych podopiecznych. W tym roku udało się im znaleźć nowych opiekunów już dla 21 piesków. Niedawno do nowego domu pojechał Piotruś, zabrany z tragicznych warunków. Pod opieką wolontariuszy znów zaufał człowiekowi. Ale piesków, które wciąż szukają swoich rodzin nie brakuje. Na adopcję czekają m. in. Bolek, Tito i Bruno.

Kontakt w sprawie piesków pod nr telefonu 501 386 443; 691 522 924 lub strony na Facebooku – Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here