Odnowiona i oświetlona

Odcinek ulicy Piaseckiej między Świdnikiem a Lublinem został właśnie przebudowany, a niebawem zyska również oświetlenie

Jeszcze przed końcem tego roku wzdłuż części ulicy Piaseckiej w Świdniku staną nowe latarnie. Ich koszt, wraz z potrzebną infrastrukturą, to niespełna 150 tys. zł, ale miasto pokryje tylko część tej kwoty.


Urząd Miasta Świdnik rozstrzygnął przetarg na budowę oświetlenia wzdłuż części ulicy Piaseckiej. Chodzi o przebudowany właśnie odcinek, będący wjazdem do Świdnika z Lublina od strony Drogi Męczenników Majdanka i ul. Franczaka „Lalka”.

Projekt zakłada wykonanie przyłącza elektroenergetycznego, linii oświetleniowej i ustawienie 25 latarni wraz z szafką oświetleniową SOU. Inwestycja ma zostać ukończona w pierwszej połowie grudnia br.

Do przetargu zgłosiły się 4 firmy: EL-MAG Magdalena Mysona z Czarnej z kwotą 339 tys. zł, Przedsiębiorstwo Techniczno-Usługowe ELEKTRA z Lublina – 230 tys. zł, ELCON – Andrzej Orzechowski ze Świdnika – 244 tys. zł i Eko Elektro z Jackowa, która złożyła najtańszą ofertę – 148 tys. zł – i tym samym wygrała przetarg.

Miasto pokryje jedynie 1/3 tej kwoty, bo w inwestycji partycypuje również Powiat Świdnicki i Gmina Głusk. Budowa oświetlenia to kolejne wspólne przedsięwzięcie dotyczące tego odcinka ulicy Piaseckiej na pograniczu Świdnika i Kalinówki – dzięki pozyskaniu przez powiat dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych i partycypacji finansowej wspomnianych samorządów dobiega końca modernizacja tego fragmentu ulicy wraz budową chodnika. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here