Odszedł Zygmunt Kapuścik

Nie żyje Zygmunt Kapuścik, były bokser, wieloletni prezes krasnostawskiego Kartonexu i laureat nagrody Złote Karpie. Miał 75 lat.

– Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Zygmunta Kapuścika, laureata czwartej edycji wyróżnienia „Złote Karpie”, mecenasa lokalnych inicjatyw kulturalnych oraz krasnostawskiego sportu – czytamy w komunikacie wydanym przez miasto Krasnystaw.

Zygmunt Kapuścik urodził się w 1946 r. Był jednym z czołowych pięściarzy województwa lubelskiego w latach 60. XX wieku. Największe sukcesy sportowe odnosił w 1967 r. i 1968 r., gdy podczas mistrzostw Polski seniorów rywalizował w kat. do 48 kg i dwa razy stawał na najniższym stopniu podium. Najpierw w Łodzi – jako zawodnik Lublinianki, potem w Mielcu – już jako pięściarz Motoru Lublin, z którym związany był przez większość kariery.

Do 2017 r. Zygmunt Kapuścik był prezesem krasnostawskiego Kartonexu, firmy produkującej opakowania z tektury. Przez wiele lat pełnił też funkcję zastępcy prezesa zarządu Spółdzielni Inwalidów „Kartodruk”. Kapuścik kochał nie tylko boks, ale i piłkę nożną. Przez wiele lat był prezesem Startu Krasnystaw. Angażował się też w działalność Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców Krasnostawskich Krasnostawianie. W 2003 r. odebrał honorową nagrodę Złote Karpie, przyznawaną dla osób przyczyniających się do rozwoju miasta Krasnystaw.

Zygmunt Kapuścik zmarł 28 października w wieku 75 lat. Znany był ze swojego spokojnego charakteru, życzliwości, poczucia humoru. (kg)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here