Odwodnią krok po kroku

Kanalizacja deszczowa zostanie przebudowana między placem Konstytucji 3 Maja, a pobliską cukiernią i jak zapewniają władze miasta, prace nie będą wiązać się z demontażem samego placu

Urząd Miasta Świdnik rozpoczął poszukiwania firmy, która zajmie się przebudową kanalizacji deszczowej w rejonie placu Konstytucji 3 Maja. Ta inwestycja pozwoli zapobiegać podtopieniom, które niejednokrotnie miały tu miejsce po nawalnych deszczach.

W ubiegłym roku, dokładnie 8 czerwca, nad Świdnikiem przeszła ogromna ulewa. Jak opisywali wówczas nasi Czytelnicy, najpierw przez godzinę padał intensywny deszcz, a później grad wielkości czereśni. Kilkadziesiąt minut intensywnych opadów sprawiło, że woda zalała wiele ulic, posesji i podtopiła piwnice. Strażacy mieli pełne ręce roboty, a mieszańcy narzekali, że „Świdnik znów pływa”.

Niedawno do użytku oddany został kolektor wód deszczowych, wielomilionowa inwestycja, która w znacznej mierze ma rozwiązać problemy z zalewaniem po większych opadach. Urzędnicy nie kryją jednak, że jest w mieście kilka miejsc szczególnie zagrożonych zalewaniem. To m.in. rejon ulic Czecha, Wyszyńskiego, Wyspiańskiego, czy okolice placu Konstytucji 3 Maja. W związku z tym w tych miejscach miasto planuje rozbudowę systemu odwadniania.

Ratusz właśnie ogłosił przetarg na przebudowę kanalizacji deszczowej w rejonie placu Konstytucji 3 Maja. Prace obejmą głównie obszar między placem, a pobliską cukiernią i jak zapewniają władze miasta, nie będą wiązać się z demontażem nawierzchni placu.

Zadaniem wykonawcy będzie m.in wykonanie odwodnień liniowych, kanału deszczowego oraz tzw. ogrodu deszczowego z nasadzeniami. – Zapewni to lepsze odwodnienie i pozwoli to również zapobiegać podtopieniom, z którymi po nawalnych deszczach zmagali się m.in. właściciele pobliskiej cukierni – mówią urzędnicy.

Podobne rozwiązania planowane są w przyszłości również przy ul. Wyszyńskiego oraz ul. Czecha, której mieszkańcy od lat skarżą się na zalewanie posesji podczas ulewnych deszczy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here