Ogniomistrze zapraszają na swoje święto i grochówkę

23 maja na odnowionym placu Konstytucji 3 maja odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Na tę okazję druhowie przygotowali wiele atrakcji.


Uroczystości rozpoczną się w Lublinie mszą św. w archikatedrze lubelskiej o godz. 10. Później ich uczestnicy przejadą do Świdnika, na plac Konstytucji 3 maja, którego remont zakończył się kilka dni temu. Na godz. 14.40 zaplanowano złożenie meldunku i przegląd pododdziałów, odegranie hymnu państwowego, nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku, wręczanie odznaczeń i awansów oraz wystąpienia zaproszonych gości i defiladę.

– Jest to jedna z nielicznych okazji, by zobaczyć, jak wygląda cały ceremoniał pożarniczy –zachęca mł. bryg. mgr inż. Paweł Belniak, zastępca komendanta PSP w Świdniku.

Będzie można zobaczyć sprzęt i pojazdy pożarnicze oraz spróbować strażackiej grochówki. Wszystko potrwa do godziny 17.00.

W związku z uroczystościami wystąpią utrudnienia w ruchu na terenie miasta. W godzinach 14.00 – 16.40 wyłączone z ruchu będą: ul. Niepodległości (od ul. Wyspiańskiego do ul. Hotelowej) i ul. Wyszyńskiego (od ul. Niepodległości do ul. Spółdzielczej). Funkcjonariusze proszą też o niepozostawianie pojazdów na parkingu przy ul. Niepodległości, czyli przy Starostwie Powiatowym w Świdniku i na parkingu przy ul. Spółdzielczej, a dokładniej z tyłu sklepu Jysk. Tego dnia te miejsca od 8 rano do 17.00 będą do dyspozycji zaproszonych gości i pododdziałów, dlatego mieszkańcy powinni zabrać stamtąd swoje pojazdy do 8 rano. JN