Ogniwo Chełm najlepsze w województwie

W Woli Osowińskiej rozegrano drużynowe mistrzostwa województwa w kategorii skrzatów i żaków w tenisie stołowym. Triumfowała ekipa Ogniwa Chełm.

Wiktoria Piasecka i najlepsza zawodniczka w kategorii skrzatek Kinga Piech z Ogniwa, sprawiły nie lada niespodziankę w kat. dziewcząt, plasując się na drugim miejscu. W półfinale duet pokonał po ciężkim boju ekipę z Zamościa 3:1. W finale zawodniczki z Chełma uległy Lewartowi Lubartów 2:3. Chłopcy w składzie Szymon Mróz i Jonatan Piasecki nie mieli sobie równych i pewnie ograli dwie silne ekipy z Lubartowa.

W kat. żaków Przemysław Kalinowski wspólnie z Szymonem Mrozem wygrali drużynowe mistrzostwa żaków. W finale pokonali 3:1 zawodników z Lewartu Lubartów Michała Kutę i Błażeja Wójcika. Nieco mniej szczęścia miały chełmskie żaczki, które przegrały w walce o półfinał 2:3 z Zamościem i ostatecznie sklasyfikowane zostały na piątej lokacie. Spory sukces zawodnicy Ogniwa Chełm odnieśli w grze mieszanej w mistrzostwach młodzików młodszych.

Doszli aż do finału gdzie ulegli 1:3 Błażejowi Kucie (Lewart Lubartów) i Natalii Tkaczyk (Sygnał Lublin). Warto dodać, iż w półfinale wyeliminowali najwyżej rozstawioną parę: Antoniego Kowalczyka (Lewart Lubartów) i Maję Warowną (Dynamo Gózd). Oto szczegółowe wyniki zawodników Ogniwa Chełm: drużynowe mistrzostwa skrzatów i skrzatek – 1. Szymon Mróz i Jonatan Piasecki, 2. Kinga Piech i Wiktoria Piasecka, drużynowe mistrzostwa żaków i żaczek – 1. Przemysław Kalinowski i Szymon Mróz, 5.– Julia Tatysiak i Lena Romanowska.

Gra pojedyncza: 5-8. Przemysław Kalinowski, 5-8. Szymon Mróz, 5-8. Lena Romanowska, 9-12. Julia Tatysiak. Gra mieszana: 2. Przemysław Kalinowski i Lena Romanowska, 5. Szymon Mróz i Julia Tatysiak. Gra podwójna chłopców i dziewcząt: 2. Przemysław Kalinowski i Michał Kuta (Lewart Lubartów), 5. Szymon Mróz i Adam Borzęcki (Junior Łucka), 5. Lena Romanowska i Julia Tatysiak. (k)