Ogniwo liderem!

Ogniwo Wierzbica wykorzystało fakt, że Kłos zgubił punkty, wysoko pokonało Unię i to w Białopolu, i zostało nowym liderem chełmskiej okręgówki.

Wynik w 17. minucie otworzył Eryk Klimowicz wykorzystując nieporozumienie bramkarza gospodarzy z jednym z obrońców i wbijając piłkę do pustej bramki. W 30. minucie Patryk Bąk popisał się ładnym uderzeniem głową i Martyniak skapitulował po raz drugi. – Gdy tuż przed przerwą złapaliśmy kontakt po trafieniu Sarzyńskiego wydawał się nam, że w drugiej połowie powalczymy o korzystny rezultat – mówi Jacek Płoszaj, trener Unii.

Niestety dla gospodarzy, pogrążyły ich rzuty karne. Pierwszy, podyktowany za faul na E. Klimowiczu, wykorzystał Karol Knot, drugi (po zagraniu piłki ręką w polu karnym) Karol Sobów. – Już nie daliśmy rady się podnieść – podsumowuje Płoszaj. W 90 minucie gospodarzy dobił Damian Gałecki. (kg)

UNIA BIAŁOPOLE – OGNIWO WIERZBICA 1:5 (1:2)

UNIA: Martyniak – M. Cor, Gąsiorowski, Bureć, K. Cor, Krasnowski, Musiński (70 Pogorzelec), K. Piekaruk (65 Frąc), Zdybel, Ostrowski, Sarzyński (80 Wielgos). Trener – Jacek Płoszaj.

OGNIWO: Budzyński – Jarosz (70 Jusiuk), K. Klimowicz (60 Kłos), Pełczyński, Szanfisz, Knot (65 Gałecki), Sobów (75 Siarnik), Bąk, D. Klimowicz, Chlebiuk, E. Klimowicz (80 Wawruszak). Trener – Krzysztof Bodziak.

Bramki: 0:1 E. Klimowicz 17, 0:2 Bąk 30, 1:2 Sarzyński 41, 1:3 Knot 51 karny, 1:4 Sobów 65 karny, 1:5 Gałecki 90.