Ogniwo najlepsze w województwie

Kolejne sukcesy odnieśli młodzi pingpongiści Ogniwa Chełm, w mistrzostwach województwa młodzików oraz drużynowych mistrzostwach województwa lubelskiego. Chełmscy tenisiści stołowi wystąpią w mistrzostwach Polski.


Mistrzostw młodzików odbyły się w Lubartowie. W kategorii chłopców w grze pojedynczej i podwójnej pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski powędrował do Przemysława Kalinowskiego. W finale pokonał on swojego klubowego kolegę, Adama Szczurowskiego. Na miejscach 5-8 uplasował się Szymon Mróz, który jest jeszcze żakiem. Na miejscach 9-12 zawody ukończył Jonatan Piasecki. Kalinowski i Szczurowski awansowali na mistrzostwa Polski młodzików, które w dniach 27-29 maja odbędą się w Dębicy.

W grze podwójnej dwa pierwsze miejsca zdobyli zawodnicy Ogniwa. Na najwyższym stopniu podium stanęli Adam Szczurowski i Przemysław Kalinowski. W finale okazali się lepsi od swoich młodszych kolegów, Szymona Mroza i Jonatana Piaseckiego.

Kalinowski, do złota w grze pojedynczej i podwójnej dołożył mistrzowski tytuł w grze mieszanej wspólnie z Antoniną Serafin (Żaczek Fajsławice). W tej samej kategorii trzecie miejsce zajął Szczurowski w parze z Dominiką Skibińską (Dwójka Kraśnik).

Dziewczęta w grach indywidualnych zakończyły swój występ na miejscach 5-8 Lena Romanowska i 9-12 Julia Tatysiak. W grze podwójnej uplasowały się na wysokiej trzeciej pozycji.

Dużym sukcesem tenisistów stołowych Ogniwa zakończyły się też ostatnie drużynowe mistrzostwa województwa lubelskiego w kategorii młodzików. Pierwsze miejsca, zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt, wywalczyły drużyny chełmskiego klubu. Dzięki zwycięstwu wystąpią w mistrzostwach Polski w Dębicy.

W kategorii chłopców Ogniwo wystawiło dwie drużyny. Pierwsza z nich w składzie Adam Szczurowski i Przemysław Kalinowski z łatwością wygrała wszystkie swoje mecze, nie tracąc ani jednego seta i pewnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Nie było to zaskoczeniem, gdyż jeden i drugi to aktualnie najlepsi zawodnicy w województwie.

W walce o finał pokonali drugi zespół Ogniwa w składzie Szymon Mróz i Jonatan Piasecki. Zespół Ogniwa II, w którego składzie występują jeszcze żacy. ostatecznie przywiózł do domu brązowe krążki.

W kategorii dziewcząt nasz klub reprezentowały Lena Romanowska i Julia Tatysiak. W drodze do finału pokonały Dynamo Gózd 3:0 i Żaczka Fajsławice 3:2. W finale spotkały się z mocną drużyną z Kraśnika. Po emocjonujących pojedynkach to Ogniwo cieszyło się z wygranej, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

– Dzięki dobrej postawie naszych zawodników, na drużynowe mistrzostwa Polski awansowały aż dwa zespoły. Dodatkowo w indywidualnych zawodach zagrają Szczurowski i Kalinowski. Taka sytuacja od dawna nie miała miejsce w naszym województwie – mówi prezes Ogniwa Chełm, Jerzy Czarnecki. – Nie przypominam sobie, aby aż tylu reprezentantów jednego klubu zagrało w najważniejszej imprezie w tenisie stołowym w kraju w kategorii młodzików.

Klub z powodu trudnej sytuacji finansowej zastanawia się nad wyjazdem na mistrzostwa. – Taki wyjazd to spore obciążenie dla klubu – twierdzi prezes Czarnecki. – Staramy się pozyskiwać sponsorów, dzięki którym takie wyjazdy są w ogóle możliwe. Duże słowa podziękowania należą się także rodzicom, którzy stale nas wspierają. Mamy nadzieję, że uda się wszystko spiąć i nasi zawodnicy z dobrej strony zaprezentują się w Dębicy – dodaje. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here