Ogniwo poległo w Janowie Lubelskim

JANOWIANKA JANÓW LUBELSKI – OGNIWO WIERZBICA 5:0 (2:0)

1:0 – Birut (30), 2:0 – Perin (43 karny), 3:0 – Pawełkiewicz (52), 4:0 – Mistrzyk (74), 5:0 – Perin (85).

OGNIWO: Woźniak – Sobiesiak, Marczuk, K. Klimowicz (55 Choina), Pełczyński (60 Jusiuk), Dąbrowski, Brzyski, Bąk (75 Mazurek), Smorga (75 Gałecki), Chlebiuk (70 Piechota), Wilkowicz (55 Siwek).

Już w 1. kolejce rundy wiosennej IV ligi, przed niezwykle trudnym zadaniem stanęli piłkarze Ogniwa Wierzbica. Podopieczni Karola Bujaka, którzy okupują dolne rejony tabeli, musieli walczyć z jednym z faworytów do awansu do III ligi Janowianką i to w Janowie Lubelskim. Od początku goście nastawili się na obronę i czyhali na szanse do kontrataków. Taktyka ta długo się sprawdzała.

Z przewagi gospodarzy niewiele wynikało aż do 30 minuty. Zespół z Wierzbicy stracił wówczas piłkę na własnej połowie boiska. Do futbolówki dopadł Janusz Birut, który kapitalnym strzałem z ok. 30 m nie dał szans zaskoczonemu takim obrotem spraw Patrykowi Woźniakowi. Jakby tego było mało, trzy minuty później po dośrodkowaniu Michała Mistrzyka piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał jeden z zawodników Ogniwa i sędzia wskazał „na wapno”.

Do wykonania „jedenastki” podszedł Jurij Perin. Jego strzał Woźniak wyczuł, ale uderzenie było na tyle silne, że przełamało ręce bramkarza Ogniwa i zrobiło się 2:0. Dla Ukraińca była to 20 bramka w sezonie, a wynik do przerwy już się nie zmienił. Niestety, dość szybko po zmianie stron gospodarze zdobyli trzeciego gola. W 52 minucie Adam Pawełkiewicz po solowej akcji skrzydłem, pięknym strzałem nie dał szans Woźniakowi. Mimo, że Ogniwo dzielnie walczyło gospodarze zdobyli kolejne dwa gole.

W 74 minucie Daniel Eze, pochodzący z Nigerii zawodnik, który na murawie pojawił się zaledwie minutę wcześniej, popisał się przytomnym podaniem do Mistrzyka, a ten dopełnił formalności. W 85 minucie gości dobił Perin strzałem z ok. 15 m. Za tydzień (24 marca o 13.00) Ogniwo w Wierzbicy podejmie Lubliniankę, z którą sąsiaduje w tabeli. (kg)