Ogniwo zmieniło trenera

Po sparingu z Agrosem Suchawa grający trener Ogniwa Wierzbica Sławomir Skorupski oznajmił niespodziewanie, że odchodzi z klubu. Do końca sezonu drużynę poprowadzi Tomasz Ciechoński.

W niedzielę, 7 marca, Ogniwo zremisowało z meczu kontrolnym z Agrosem Suchawa 3:3. Po końcowym gwizdku okazało się, że było to ostatnie spotkanie, w którym w roli grającego trenera w zespole z Wierzbicy wystąpił Sławomir Skorupski. – Po meczu trener poinformował zarząd GKS Ogniwo Wierzbica o rezygnacji z funkcji szkoleniowca pierwszej drużyny, tłumacząc ją względami osobistymi – czytamy na stronie Facebook Ogniwa Wierzbica. W środę (10 marca) zarządu przyjął rezygnację Skorupskiego i zdecydował, że funkcję opiekuna drużyny seniorów do końca obecnego sezonu pełnił będzie Tomasz Ciechoński. Tak jak jego poprzednik będzie on grającym trenerem.

Sławomir Skorupski opiekunem Ogniwa został podczas przerwy zimowej sezonu 2017/18. Drużynę z Wierzbicy poprowadził w 65 meczach okręgówki. Wygrał 45 z nich, 5 zremisował i 15 przegrał. Sezon 2018/2019 Ogniwo pod wodzą Skorupskiego zakończyło na trzecim miejscu za Spartą Rejowiec Fabryczny i Bratem Siennica Nadolna.

W sezonie pandemicznym (2019/2020), zakończonym po 13 kolejkach Ogniwo było czwarte. Jeszcze lepiej drużyna z Wierzbicy prezentowała się w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Skorupski pozostawił Ogniwo na trzecim miejscu tabeli V ligi po rundzie jesiennej, za Hetmanem Żółkiewka i Bratem. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here