Ogórki i chleb ze smalcem dla warszawiaków

Mieszkańcy Wojsławic serwowali warszawiakom chleb ze smalcem i kiszonymi ogórkami, śpiewali im ludowe przyśpiewki i pokazywali zdjęcia z rodzinnych stron. Żaden inny samorząd powiatu chełmskiego nie zdobył się na tego typu promocję w Warszawie.

To była druga taka akcja promocyjna w stolicy, w której uczestniczyła gmina Wojsławice. W jedną z majowych sobót delegacja tej gminy zawitała na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i rozstawiła tam swoje stoiska. Promowali się właściciele gospodarstw agroturystycznych „Ćmielów” oraz „Dom pod lipami”, Warsztat Terapii Zajęciowej, stowarzyszenia „Rozwój i Odnowa Gminy Wojsławice” oraz „Rozwój Wsi Rozięcin”, Fundacja „Ku Przeszłości”. Warszawiakom serwowano chleb ze smalcem i kiszonymi ogórkami, placki na sodzie, domowe ciasta, nalewki, miody i konfitury. Były też występy chóru „Wojsławianie”, zespołu ludowego „Czerwona Jarzębina” oraz młodzieżowego zespołu wokalnego „Mada-Bis”. Promocja gminy Wojsławice towarzyszyła wystawie „Polska Naj – Najciekawsze Wydarzenia”, prezentującej ofertę kulturalną i rekreacyjną miejscowości w takich miastach jak Warszawa, Toruń, Rzeszów czy Łódź. Województwo lubelskie reprezentowały jedynie krasnostawskie „Chmielaki” oraz gmina Wojsławice. Wystawa eksponowana jest w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu do 25 czerwca br. Wójt Henryk Gołębiowski cieszy się, że setki osób miały okazję dowiedzieć się ciekawostek o gminie Wojsławice.
– Gdy usłyszeliśmy, że jest możliwość wystawy, promującej naszą gminę, nie zastanawialiśmy się długo – mówi wójt Gołębiowski. – Sami zaproponowaliśmy rozszerzenie tej formuły. Chcieliśmy osobiście pojawić się w stolicy i zaprezentować coś więcej niż tylko fotografie. Stąd występy artystyczne, serwowanie naszych specjałów. Żywy kontakt z ludźmi to zupełnie coś innego. Opinie były pochlebne. Warszawiacy przyznawali, że z tego typu akcjami promocyjnymi jeszcze się nie spotkali i bardzo im się to spodobało. (mo)