Ograniczanie dzikich parkingów

110 słupków pojawiło się po obu stronach ulicy Spokojnej, w okolicach biurowca Orion i Collegium Juridicum KUL oraz wzdłuż ulicy Wieniawskiej.


Część słupków w okolicy Wieniawskiej i Spokojnej postawił właściciel Oriona. Pod biurowcem są dostępne płatne miejsca parkingowe, a większość kierowców bezpłatnie, ale nielegalnie zajmowała pas drogowy i chodniki. Pozostałe słupki zamontowano na polecenie Zarządu Dróg i Mostów.

Warto pamiętać, że zdjęcia nieprawidłowo zaparkowanych samochodów można wysyłać do straży miejskiej. Jeszcze do niedawna przepisy uniemożliwiały wystawienie mandatu na podstawie zdjęcia, teraz jest to możliwe. Trzeba również jak najdokładniej opisać sytuację, podać miejsce i czas zrobienia zdjęć.

Warto sfotografować też okolicę, znaki drogowe, by uzyskać pełen kontekst zdarzenia. Widoczne na zdjęciu tablice rejestracyjne pomogą w ustaleniu właściciela samochodu. Dzięki zeszłorocznej nowelizacji kodeksu wykroczeń kierowca może otrzymać mandat na podstawie takiego zdjęcia.

Na kolejne słupki czekają najbardziej zapchane samochodami ulice lubelskiego Śródmieścia m.in. Narutowicza, Peowiaków czy Zamojska. Trzeci z kolei ogłoszony przez ratusz przetarg na ich montaż w centrum po raz kolejny nie zainteresował żadnego z wykonawców.

(EM.K.)