Ogródek na medal

Jedni szukają relaksu grillując w cieniu altanki. Inni w pieleniu i uprawianiu warzyw. A Jolanta i Bogusław Weremczuk poszli dalej. Ich ogródek wygląda jak z bajki. Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców uznał, że jest jednym z najpiękniejszych w Polsce!

Ponad 900 tysięcy. Tyle mamy w kraju ogródków działkowych. Niewiele osób wie, że jeden z najpiękniejszych mieści się na terenie Ogródków Działkowych „Plon” w Chełmie. Należy do Jolanty i Bogusława Weremczuków, którzy od lat wkładają serce w to miejsce. Choć pan Bogusław przekonuje, że to przede wszystkim zasługa żony.

– Spędza tu całe dnie. Od wczesnej wiosny, do późnej jesieni. A zimą szykuje w domu dekoracje. Proszę tylko zobaczyć te domki! Cuda! – zachwala prace pani Bogusławy. Ta jednak dodaje, że szkoda, że przychodzimy pod koniec sierpnia. – Najpiękniej jest tu wiosną – przekonuje.

Jednak ogródek nawet teraz robi wrażenie. Pełno w nim ręcznie wykonanych budowli m.in. z kamieni i żywych roślin, które przypominają domki dla lalek. Z pewnością to także one zachwyciły Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców, który ogłosił ogródek państwa Weremczuków „Wzorową działką roku 2018”.

To jednak nie koniec wyróżnień. Tytuł „Najpiękniejszego rodzinnego Ogrodu Działkowego 2018 roku” zdobył chełmski „Plon”, który mieści się przy ul. Karłowicza 1. Nagrodzono także jego prezesa – Jana Szymańskiego – odznaką „Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców”.

– To dla mnie, ale też dla naszego zarządu i wszystkich działkowców wielkie wyróżnienie – przyznaje Szymański, emerytowany funkcjonariusz służby więziennej, który dziś z pasją zarządza „Plonem”. Jest także członkiem prezydium okręgowego zarządu PZD w Lublinie i równocześnie przewodniczącym delegatury zarządu w rejonie Chełm, Krasnystaw, Włodawa. Zapowiada, że 14 września szykuje się u nich wielkie święto – Dni Działkowca. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here