Ohyda przy Lubelskiej

– Przenośna toaleta ustawiona przy postoju taksówek w rejonie krzyżówek lubelskich powinna zostać przeniesiona – uważa jeden z Czytelników z os. „Zachód”. Urzędnicy tłumaczą, że nie mogą jej przestawić, bo nie mają gdzie.

– Miejsce, w którym stoi ta toaleta, nie jest właściwe. Przecież Lubelska to jedna z głównych ulic miasta. Codziennie tędy przechodzę i muszę na to patrzeć. To odrażające, jak ona wygląda – napisał w e-mailu do redakcji czytelnik Mariusz, dołączając zdjęcia.
A na tych widać, że to, co znajduje się w środku toi-toia, rzeczywiście może wywołać wymioty – na podłodze kałuża moczu, a sam klozet uwalany odchodami.
Uwagi naszego Czytelnika przekazaliśmy dyrektorowi Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta, Józefowi Kendzierawskiemu.
– Znam temat, bo był poruszany na radzie osiedla. Nie możemy jednak zabrać tej toalety, bo korzystają z niej taksówkarze i klienci pobliskich sklepów. Kiedyś stała bliżej postoju taksówek, w pasie drogowym, ale została przeniesiona kilkanaście metrów dalej. To jedyny teren w tej okolicy, którym dysponuje miasto – tłumaczy Kendzierawski. (w)