Ojciec i syn zatrzymali pijanego kierowcę

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, którego ujęli na drodze mieszkańcy gminy Łopiennik Górny. 61-latek jechał „zygzakiem”, hamował i przyspieszał. Mężczyźni zajechali mu drogę, zabrali kluczyki do auta i powiadomili odpowiednie służby.

Do zdarzenia doszło w czwartek na terenie gminy Łopiennik Górny. Dwaj mieszkańcy tej gminy, ojciec i syn, w trakcie jazdy zauważyli kierującego Audi, który jechał wężykiem, nagle bez powodu hamował i przyspieszał. – Podejrzewając, że może być nietrzeźwy, zajechali mu drogę, zabrali kluczyki do auta i od razu powiadomili odpowiednie służby – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

Po zbadaniu 61-latka alkomatem okazało się, że ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili także, że mężczyzna ma już dwa aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanych przez sąd. Mieszkańcowi gminy Łopiennik Górny grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci przypominają, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści artykułu 243 kodeksu postępowania karnego. – Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji. Mężczyznom, którzy natychmiast zareagowali na to zdarzenie, dziękujemy za wzorową postawę – dodaje Babicz. (k)