Oko w oko z mistrzem

Spotkanie z Marcinem Prusem

Marcin Prus, była gwiazda polskiej i światowej siatkówki, najlepsza polska siatkarka plażowa Kinga Kołosińska oraz reprezentanci Polski, członkowie załogi bobslejowej: Mateusz Luty, Grzegorz Kossakowski, Jakub Zakrzewski i Michał Jakóbczyk spotkali się w ubiegłym tygodniu z uczniami lubelskich szkół.


Marcin Prus odwiedził w poniedziałek Zespół Szkół nr 4 oraz Gimnazjum nr 5. Wizyta znakomitego byłego siatkarza odbyła się w ramach projektu „Aktywność dla każdego”, realizowanego przez lubelski AZS UMCS. Były mistrz świata juniorów najpierw poprowadził interesujące wykłady, a następnie pokazowe treningi z młodzieżą. Na zakończenie rozdał mnóstwo autografów i pozował do zdjęć.
Kinga Kołosińska, zawodniczka AZS UMCS TPS, wychowanka trenera Jacka Rutkowskiego, złożyła wizytę uczniom Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Zuchów 1 we wtorek. Siatkarka opowiedziała o początkach swojej kariery, ciężkiej pracy podczas treningów, udziale w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i przygotowaniach do kolejnych igrzysk, za trzy lata w Tokio. Następnie poprowadziła trening z udziałem uczniów lubelskich klas profilowanych w piłce siatkowej.
Reprezentanci Polski – członkowie załogi bobslejowej: Mateusz Luty, Grzegorz Kossakowski, Jakub Zakrzewski i Michał Jakóbczyk do Szkoły Podstawowej nr 20 w Lublinie przy al. Piłsudskiego wybrali się w czwartek. Sportowcy przygotowujący się do XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczang w Korei Południowej podczas spotkania opowiedzieli uczniom „20” o swojej dyscyplinie, ciężkiej pracy podczas treningów i przygotowaniach do Pucharu Świata i igrzysk. BS