Okrasa gotował na zamku

Znany kucharz oraz autor telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej Karol Okrasa odwiedził w piątek (23 lipca) gminę Krasnystaw, by przy ruinach zamku w Krupem przyrządzić pyszne potrawy.

Oprócz Karola Okrasy odwiedzający Krupe mogli zobaczyć przy pracy panie z kół gospodyń wiejskich, w tym z gminy Krasnystaw, które biorą udział w konkursie „Kobieta Gospodarna. Wyjątkowa”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski województwa lubelskiego.

– Razem ze znanym restauratorem przyrządzaliśmy dwa rodzaje placków smażonych na patelni. Były to popularne w naszej okolicy „golasy” oraz placki na bazie twarogu i bazylii. Wykorzystywaliśmy przy tym zioła, które rosną w powiecie krasnostawskim. Tymianek, czomber czy melisa są szczególnie popularne w gminie Fajsławice, a miejscowe KGW również miało okazję do współpracy z Karolem Okrasą – relacjonuje Magdalena Nowacka z Koła Gospodyń Wiejskich w Krupem. To jedno z kilku kół, które zgłosiły się do konkursu „Kobieta Gospodarna. Wyjątkowa”. Gminę Krasnystaw reprezentują w nim także twórczynie ludowe. W piątek, 30 lipca, w Depułtyczach odbędzie się półfinał wojewódzki, po którym organizatorzy ogłoszą listę finalistów.

Karol Okrasa gotował na zamku w Krupem po raz drugi. Pierwszy raz odwiedził to miejsce w 2013 r. W ten sposób znany kucharz nie tylko pokazuje jak przyrządzić potrawy z wykorzystaniem lokalnych zasobów, ale również promuje walory turystyczne czy historyczne odwiedzanych miejsc. (i)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here