Okręgowy Puchar Polski

Choć przed piłkarzami Chełmianki mecz 1/16 finału Totolotek Puchar Polski z Lechią Gdańsk, wcześniej, podopieczni Artura Bożyka rozegrają pucharowy pojedynek w nowej edycji rozgrywek na szczeblu okręgu.

16 października (środa) odbędą się mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski okręgowego etapu. Losowanie miało miejsce w ubiegły czwartek, w chełmskim oddziale Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Trzecioligowa Chełmianka, która dołączyła do rywalizacji okręgowej, zagra w Wierzbicy z tamtejszym Ogniwem. Przed rokiem obie drużyny również spotkały się w tej fazie Pucharu i górą byli chełmianie, wygrywając aż 7:0.

W innym ciekawie zapowiadającym się meczu amatorzy z Chełmskiej Husarii zmierzą się z Kłosem Gmina Chełm. Co ciekawe, w pucharowej rywalizacji w Husarii występuje… prezes Kłosa, Sławomir Wyrostek. Kolejną parę tworzą Granica Dorohusk i Sparta Rejowiec Fabryczny. W czwartym ostatnim meczu Start Krasnystaw zmierzy się na własnym stadionie z Unią Rejowiec. Wszystkie spotkania rozpoczną się o 14.45. (r)