Okręgowy Zjazd Delegatów

Okręgowy Zjazd Delegatów Okręgu Chełmskiego odbędzie się w 6 lutego w sali Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, która dzięki dużej powierzchni spełni wymogi zachowania bezpiecznych odległości pomiędzy uczestnikami.

W Okręgu Chełmskim na koniec 2021 roku działało 28 kół wędkarskich, które będą reprezentowane przez 66 delegatów. Dodatkowo w Zjeździe wezmą udział członkowie ustępujących władz i organów, którzy nie uzyskali mandatu delegata. Delegatów wybierano według klucza:

1 delegat na każde rozpoczęte 100 członków koła. Najwięcej delegatów będzie reprezentowało koła: Wodnik – 7, Sieja Włodawa – 6, Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Włodawa – po 5, Wola Uhruska, Krasnystaw Miasto i Moczykij – po 4, Wojskowe i Ceramik Krasnystaw – po 3. Koła wybrały też zastępców delegatów (1 zastępca na 1-3 delegatów i 2 zastępców na 4 i więcej delegatów).

Sprostowanie

W poprzednim wydaniu tygodnika wkradł się błąd w wykazie prezesów wybranych w kołach na nową kadencję. W Kole PZW Ceramik na prezesa wędkarze ponownie wybrali Zbigniewa Bliźniaka, a nie Dariusza Zieleńczuka. Dariusz Zieleńczuk w nowym zarządzie Ceramika pełni funkcje wiceprezesa. Za pomyłkę przepraszamy.

Rezerwacje zbiornika Wytyczno dla grup wędkarzy

Biuro Okręgu PZW w Chełmie informuje, że rezerwacje łowiska na zbiorniku Wytyczno dla grup wędkarzy będą przyjmowane od połowy lutego. Sposób dokonywania rezerwacji będzie taki sam jak w roku ubiegłym, tj. pocztą elektroniczną.

Sport wędkarski

Kapitanat sportowy ustalił, że w 2022 roku będą zmienione zasady rozgrywania zawodów okręgowych. Zamiast czterech edycji zawodów grand prix w każdej dyscyplinie, odbędą się po dwie edycje tych zawodów i dodatkowo mistrzostwa Okręgu. W spinningu mistrzostwa będą rozgrywane w klasyfikacji teamów jako zawody jednodniowe, zaś w spławiku i gruncie jako zawody dwudniowe. Kapitanat poinformował też, że po zatwierdzeniu kalendarza imprez okręgowych przez Prezydium w dniu 10 stycznia będzie ustalony termin przyjmowania rezerwacji łowisk na zawody organizowane przez koła. Informacja o rozpoczęciu rezerwacji ukaże się na stronie internetowej Okręgu. (kd)

Sum kusi talonami…

Zarząd koła Sum Cementownia przypomina, że opłaty za wędkowanie w tym roku można uiścić w dwóch punktach: w Pracowni Wędkarskiej Mandula Chełm (tu do kupienia również znaczki na wody okręgu zamojskiego) przy ul. Lwowskiej 59 i w sklepie zoologiczno-wędkarskim na rogu ulic Wołyńskiej i Przemysłowej. Bonusem dla nowo wstępujących wędkarzy będą trzy talony o wartości 120 zł, które zostaną rozlosowane spośród nowych członków koła. Natomiast każdy, kto opłaci składki w Pracowni Wędkarskiej Mandula Chełm, weźmie udział w losowaniu dwóch zestawów przynęt o wartości 90 zł.

…a Sieja rabatami

Włodawskie koło PZW Sieja również zaprasza do zasilenia jego szeregów. Składki można opłacać w sklepie zoologiczno-wędkarskim Arowana przy al. Piłsudskiego we Włodawie, a każdy kto zdecyduje się na taki ruch, otrzyma 5-procentowy rabat na zakup akcesoriów i sprzętu wędkarskiego w Arowanie.

Wodnik zaprasza na zawody

Zarząd koła Wodnik w Chełmie serdecznie zaprasza swoich członków na Podlodowe Mistrzostwa Koła, które zaplanowano na 23 stycznia na zbiorniku Stańków. Zbiórka zawodników o godz. 8 na parkingu przy przystani od strony wsi Okszów. Każdy z zawodników obowiązkowo musi być wyposażony w linkę asekuracyjną, a także posiadać aktualne opłaty na sezon wędkarski 2022 okręgu PZW Chełm.

Zapisy w sklepie wędkarskim Wodnik przy ul. Gdańskiej 11 do 19 stycznia. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania bądź przełożenia zawodów na inny termin ze względu na warunki atmosferyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here