Okulickiego do liftingu

Urząd Miasta Świdnik rozstrzygnął przetarg na modernizację ul. Okulickiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Ulica ma być wyremontowana jeszcze przed końcem roku.

W ogłoszonym w maju br. przetargu na modernizację ulicy Okulickiego wystartowały dwie firmy: LS COMPLEX z Lublina i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa. Lepsza okazała się oferta zaproponowana przez lubartowskie PRD, która koszty przebudowy ulicy wyliczyła na 1,75 mln zł (pierwsza z firm zażyczyła sobie nieco ponad 2 mln zł). Oznacza to, że miasto zaoszczędzi na tym zadaniu, bo w budżecie zapisało na nie kwotę 2,3 mln zł.

Remont obejmie niemal cały odcinek ulicy, od ul. Wyspiańskiego do ul. Kosynierów.

Wymieniona zostanie nawierzchnia, krawężniki, chodniki. Inwestycja obejmie też infrastrukturę podziemną – wyremontowana ma zostać sieć wodociągowo-kanalizacyjna i odwodnienie.

– Remont obejmie również miejsca parkingowe. Przy okazji udało się wydzielić kilka nowych, na czym bardzo zależało mieszkańcom – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Na modernizację ulicy Okulickiego Urząd Miasta Świdnik otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ok. 1 mln zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here