Olimp boksował na medal

W Lublinie odbył się ósmy turniej Lubelszczyzny w boksie. W zawodach startowało pięciu bokserów nowo powstałej sekcji Młodzieżowego Klubu Sportowego „Olimp” Chełm.

Bardzo dobry występ w kategorii wiekowej adept 12 lat, waga 32 kg, zanotował młody bokser Jan Łobejko, który walczył z zawodnikiem Paco Lublin – Wojtkiem Wojnowskim. Walka była wyrównana, Janek walczył rozsądnie pokazując dobry techniczny boks. Sędziowie byli zgodni i zdecydowali jednogłośnie o remisie. Następny zawodnik Olimpu Kacper Frymus walczył w kategorii wiekowej młodzik 14 lat. Kacper stoczył dwie walki, które wygrał głosowaniem sędziów 3:0 i zajął pierwsze miejsce w wadze 52 kg. W półfinale pokonał zawodnika Płomień Minkowice – Bartosza Sanskiego.

Zaś w finale wygrał z zawodnikiem Widzewa Łódź – Hubertem Przybylakiem. Kacper jest utalentowanym zawodnikiem, kierownik klubu Konrad Rondoś i trener Józef Radziewicz, wiążą z nim nadzieje i wierzą, że będzie zdobywał medale na takich imprezach bokserskich jak mistrzostwa Polski. Brązowy medalista mistrzostw młodzików – Marek Tołyż, stoczył w Lublinie finałową walkę w wadze 54 kg kadet. Pokonał zawodnika Włókiennik Łódź – Bartłomieja Kosowskiego 3:0. Jak przystało na medalistę mistrzostw Polski pokazał ciekawy repertuar ciosów prostych, sierpowych i ciosów podbródkowych.

Arkadiusz Tołyż zasłużył na duże brawa, stoczył dwie walki z dobrymi zawodnikami. Walczył bardzo ambitnie. Jego pierwszym przeciwnikiem był reprezentant Górnika Żywiec – Artur Proksa, którego ojciec był zawodowcem, zdobył mistrzostwo Europy, obecnie jest trenerem Górnik Żywiec. Arkadiusz walczył jako kadet w wadze 60 kg. Pokazał dobry, dojrzały boks, nie bojąc się utytułowanego przeciwnika, ale ostatecznie przegrał 0:3. Spotkał się również z zawodnikiem Górnik Żywiec – Kamilem Sycem, wygrywając 3:0.

W turnieju zajął trzecie miejsce w kat. 60 kg. Igor Rondoś walczył w wadze 66 kg. kadet z zawodnikiem ChampionWołomin – Bartłomiejem Fortuną. Już w drugiej rundzie zdeklasował swojego przeciwnika. Trener Barłomieja poddał swojego zawodnika chroniąc go od nokautu. W finałowej walce Igor rywalizował z Bartoszem Soburą z Rushh Kielce.

Przeciwnik Igora to starszy o 2 lata, silny zawodnik, który trenuje już od 5 lat w dobrym klubie. Stoczona między nimi walka odbyła się na wysokim poziomie, zawierając dużo ciekawych akcji. Sędziowie ogłosili, że zwyciężył Sobura, Rondoś zajął więc w turnieju drugie miejsce. Następne zawody, mistrzostwa województwa lubelskiego, odbędą się 6 i 7 marca także w Lublinie. (kg)