Olimp drugą siłą w okręgu!

Wydział Sportowy Polskiego Związku Bokserskiego opublikował w miniony weekend ranking klubowy i okręgowy za rok 2022. Świetnie w zestawieniu wypadł MKS Olimp Chełm. Wśród 212 sklasyfikowanych klubów podopieczni trenerów: Józefa Radziewicza, Konrada Rondosia i Marcina Kowalczyka z 159 puktami uplasowali się na 35. miejscu.  W województwie lubelskim lepszy jest jedynie UKS Berej Boxing Lublin, który z 296 pkt. zajął w klasyfikacji generalnej 19. miejsce.

Tak wysoka pozycja chełmskiego klubu w rankingu, to głównie zasługa sukcesów Igora Rondosia, który w październiku ubiegłego roku podczas rozgrywanych we włoskim Montesilvano mistrzostw Europy kadetów zdobył brązowy medal w wadze 70 kg, a wcześniej, na początku maja w Mistrzostwach Polski Kadetów stanął na najwyższym stopniu podium.

Złoto z mistrzostw kraju z Łomży przywiózł do Chełma także Kacper Frymus walczący w kat. 54 kg, a brąz Marek Tołyż w kat. 57 kg.

W czołowej „100” rankingu znalazły się jeszcze tylko trzy kluby z okręgu lubelskiego. KS Paco Lublin zajęło 48. miejsce (128 pkt.), Stara Szkoła Boksu Lublin 87. (53 pkt.), a MGKS Gwarek Łęczna 93. (50 pkt.)

Ranking wygrał Skorpion Szczecin, który zgromadził 2279 pkt., blisko 2-krotnie więcej od sklasyfikowanego na drugim miejscu MKSW Pomorzanin Toruń (1177 pkt.).

W zestawieniu okręgów zdecydowanie zwyciężył Zachodniopomorski OZB (4007 pkt.) przed Kujawsko-Pomorskim OZB (3015) i Śląskim OZB (2887). Lubelski OZB z 720 pkt. uplasował się dopiero na 12. miejscu. (bas)