Olimpijskie nadzieje

40 zawodniczek i zawodników Agrosu Chełm wzięło udział w wojewódzkich eliminacjach lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich, jakie odbyły się w Lublinie.

Dzieci z Agrosu Chełm oraz współpracujący na co dzień z klubem zawodnicy i ich nauczyciele z chełmskich podstawówek SP 3, SP 6, SP 7 oraz SP z Okszówa, imprezę mogą uznać za bardzo udaną. Celem rywalizacji było wyłonienie reprezentantów naszego województwa na Wielki Finał Ogólnopolski, który odbędzie się w Toruniu pod koniec wakacji. Nasi młodzi sportowcy wywalczyli 6 medali. Złoto w dwuboju złożonego z biegu na 600 m i rzucie piłką palantową zdobył Bartłomiej Grela, srebro w tej samej konkurencji przypadło Szymonowi Koziołowi.

Druga w biegu na 300 m i skoku wzwyż była Zuzanna Tomasik, srebro w biegu na 300 m i rzucie piłką palantową wywalczył Gabriel Sadło, a brąz zdobyli: Lena Niedźwiedzka (60m/rzut piłeczką palantową) i Hubert Czarnecki (600m/rzut piłeczką palantową). Poza podium znaleźli się: Jakub Jagiełło – 4 miejsce (60m/skok w dal), Dominik Wrona – 5 miejsce (600m/skok w dal), Maksymilian Korniejuk – 5 miejsce (600m/rzut piłeczką palantową), Dagna Obydź – 7 miejsce (60m/skok w dal), Marika Piwowar – 6 miejsce (600m/ skok w dal), Jakub Grzebuła – 8 miejsce (60m/rzut piłeczką palantową) i Anna Nowosad – 10 miejsce (60m/rzut piłeczką palantową). (kg)