Omamiła starszą panią

Kobieta na oko w wieku mniej więcej 40-50 lat. Zaczepiła wracającą z zakupów starszą panią i perfidnie wykorzystała zdobyte w lot zaufanie i litość. Teraz policjanci szukają bezczelnej złodziejki.

Sytuacja miała miejsce we wtorkowe południe (28 kwietnia). Do wracającej z zakupami do domu 79-letniej mieszkanki os. Dyrekcja Dolna podeszła kobieta w średnim wieku. Z pozoru wyglądała niegroźnie, można by rzec, przeciętna kobieta po czterdziestce. Nieznajoma zagadnęła starszą panią, czy ta nie potrzebuje czasem opiekunki, kogoś do pomocy w codziennym życiu. Seniorka grzecznie odmówiła, próbując uciąć rozmowę i czym prędzej wrócić do domu.

– Nieznajoma poszła za nią. Poprosiła o szklankę wody, mówiąc, że bardzo chce jej się pić – tłumaczy podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Starsza pani wpuściła do domu nieznajomą, odstawiła na bok siatkę z zakupami i poszła do kuchni, by nalać wody spragnionej kobiecie. W tym czasie perfidna oszustka wyjęła z torby z zakupami portfel 79-latki i uciekła z mieszkania.

W portfelu nie było pieniędzy, a dowód osobisty właścicielki i karta płatnicza. Tyle dobrego, że starsza pani w porę zorientowała się, że padła ofiarą złodziejki i zadzwoniła na policję oraz do banku, by zastrzec kartę.

Teraz policjanci poszukują oszustki i apelują o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. – Pamiętajmy, że należy zachować szczególną czujność i ostrożność, zanim wpuścimy kogoś nieznajomego do naszego mieszkania czy domu. Oszuści wykorzystują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze – uczula podkom. Czyż. (pc)